Що таке IAC ISHR Monitoring Mission
Моніторингова місія IAC ISHR виконує одне з основних завдань IAC ISHR – сприяє дотриманню права на справедливий суд та впровадженню нових, сучасних практик у судочинство (судовий процес).
Ми здійснюємо моніторинг судових засідань з 2017 року.
За час моніторингу наші спостерігачі підготували близько 500 звітів про судові засідання.
Моніторингова місія проводила аналіз судових засідань у Вірменії, Бельгії, Франції та Україні.
Фахівці моніторингової місії готували інтервенції третьої сторони до ЄСПЛ, надаючи Європейському суду додаткову інформацію щодо ситуації з дотриманням права на справедливий суд в судах України.
Ми провели кілька міжнародних проектів, пов'язаних зі зміцненням верховенства права у Вірменії та Україні.
-
Міжнародний статус
-
Незалежність
-
Досконалий аналіз справ
Наші успіхи
IAC ISHR monitoring mission неодноразово домагався покращення ситуації з правом на справедливий суд у судових процесах: заміни кліток у залах судових засіданнях на бокси, адекватне конвоювання, надання часу на спілкування з адвокатами та забезпечення інших порушуваних прав.
-
IAC ISHR є гуманітарним партнером ООН
З 2022 року IAC ISHR розгорнув гуманітарну місію з метою надання допомоги цивільному населенню, яке постраждало в ході конфлікту в Україні. За час гуманітарної роботи близько 100 тисяч осіб вже отримали допомогу
-
IAC ISHR підготував близько 500 звітів у 4 країнах світу
За резутатами проведеного моніторингу ми здійснили ряд проектів щодо зміцнення права на справедливий суд та подали декілька інтервенцій третьої сторони до ЄСПЛ, надаючи Європейському суду додаткову інформацію щодо ситуації з дотриманням права на справедливий суд в Україні.
Наші експерти
Експерти Центру поєднують свою індивідуальну роботу із спільними проектами
Потягніть, щоб побачити більше
Про нас у ЗМІ
Важливим компонентом нашої роботи є висвітлення питань, які можуть цікавити громадян та розповсюдження інформації, необхідної для правової грамотності суспільства.
Часті запитання
Відповіді на найбільш розповсюджені запитання, які можуть вас цікавити
-
Для чого потрібен моніторинг?
Моніторинг судових процесів підвищує прозорість відправлення правосуддя і, таким чином, сам по собі є засобом підтримки права на відкрите судове провадження. Присутність спостерігачів може заохочувати суди удосконалювати дотримання гарантій справедливого судового розгляду та формувати довіру до судочинства.
-
Як проходить моніторинг судового засідання?
Спостерігач моніторингової місії IAC ISHR проводить аналіз судового засідання, безпосередньо знаходячись у залі суду. Аналіз засідання включає в себе всі питання, які піднімають учасники процесу, а також додаткову інформацію, надану сторонами. За результатами моніторингу експерти моніторингової місії готують звіт. В окремих випадках моніторинг може проводитися шляхом аналізу офіційної трансляції судового засідання.
-
Які категорії справ IAC ISHR може взяти на моніторинг?
Моніторингова місія проводить моніторинг судових справ незалежно від сфери права та стадії провадження: від досудового до подачі інтервенції на етапі звернення до ЄСПЛ. Головним критерієм є наявність порушень прав людини, у першу чергу, права на справедливий суд в контексті статті 6 ЄКПЛ.
-
Що таке інтервенція до ЄСПЛ?
Інтервенція в ЄСПЛ – amicus curiae – посилення позиції у справі, що розглядається в Європейському суді. Для цього IAC ISHR monitoring mission готує комплексний аналіз матеріалів щодо порушення, що розглядається в ЄСПЛ, і подає матеріали, як третя сторона - «друг суду». Такі матеріали мають важливе значення для ЄСПЛ, оскільки відображають реальну картину забезпечення прав, гарантованих ЄКПЛ, у доповнення до позицій сторін (заявника та держави).
Бажаєте отримати консультацію?
Будь ласка, заповніть форму нижче. Чим детальніше ви опишете ситуацію, тим легше буде виявити характер вашої проблеми і передати її для оцінки нашому експерту.